یزدانبخش شریفی گفت : اداره كل آموزش و پرورش استان ایلام در حوزه ی فعالیت های انجمن اولیا و مربیان در سال تحصیلی 92-91 رتبه عالی در بین ادارات كل استانهای كشور كسب كرد . یزدانبخش شریفی مدیركل آموزش و پرورش ایلام از كسب رتبه عالی كشور توسط انجمن اولیا و مربیان استان خبر داد .

وی افزود : این اداره كل در حوزه ی فعالیت های انجمن اولیا و مربیان در سال تحصیلی 92-91 رتبه عالی در بین ادارات كل استانهای كشور را  كسب كرد .
شریفی با قدر دانی از همه دست اندر كاران حوزه ی انجمن اولیا و مربیان در مجموعه های اداری و آموزشی تصریح كرد: گروه انجمن اولیا و مربیان استان ایلام در سطح كشور رتبه عالی را كسب كرده است و انتظار می‌رود با استمرار فعالیت‌ها در این زمینه و همكاری و تعامل بیشتر خانواده‌ها و مدارس بیش از این شاهد موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها در این حوزه باشیم.
این مسئول عنوان كرد: انجمن اولیا و مربیان تنها نهاد آموزشی است كه مستقل كار می‌كند و ما باید به جایی برسیم كه انجمن اولیا و مربیان دخیل در تصمیم‌گیری‌های آموزش و پرورش باشند.  
مدیر كل آموزش و پرورش ایلام افزود : فرآیند ارزیابی از عملكرد و فعالیت های انجمن اولیاء و مربیان سراسر كشور  همه ساله در دستور كار سازمان مركزی انجمن اولیا و مربیان كشور قرار گرفته ودر این ارزیابی استان ایلام در سال تحصیلی 92-91 بواسطه انجام فعالیت هایی همچون اجرای هدفمند كلاس های آموزش خانواده ،برگزاری آزمون مدرسان آموزش خانواده تحت عنوان دانش افزایی ،تشكیل به موقع ستادهای انجمن اولیا و مربیان در صدر صد مدارس ،توزیع و اشتراك مجلات تخصصی پیوند ،برگزاری كارگاههای آموزشی سبك زندگی اسلامی و پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر ،اجرای فرآیند ارزیابی در بیش از 1000 واحد آموزشی ،برگزاری برنامه های هفته پیوند و هفته خانواده ، و صدور841 تقدیر كشوری و 284 سپاسنامه استانی برای انجمن های برتر حائز رتبه عالی  كشورشد.
وی با توضیحی در این ارتباط ادامه داد  : بر اساس ارزیابی توصیفی به عمل آمده از روند فعالیت های انجمن های اولیاء و مربیان سراسر كشور در سال تحصیلی 92 -91 استان ایلام به لحاظ احراز رتبه عالی كشور  موفق به دریافت لوح قدر دانی معاون وزیر و رئیس سازمان مشاركت های مردمی و خانواده شد./پانا