به باور بسیاری از کارشناسان، آموزش زیر بنا و محور توسعه بسیاری از مقولات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و ... در جامعه کنونی است و هر چه ریل گذاری در این مسیر با دقت و ظرافت بیشتری صورت پذیرد، حرکت رو به جلوی جامعه و رسیدن به چشم انداز های توسعه ای و آینده محور، سریعتر و باورپذیرتر خواهد بود.

وزیر جوان، نوجوان دهه هشتادیش را جای مخاطب لایو بگذارد ببیند باز می تواند نسبت به این همه تعلل و دست روی دست گذاشتنش پاسخی دهد؟!

محدودیت‌های بهداشتی در برپایی مراسمات و آیین‌های عزاداری، وظیفه جامعه رسانه‌ای را در محرم امسال سنگین‌تر کرده است.


به گزارش کلاس بیست؛ محدودیت‌های بهداشتی در برپایی مراسمات و آیین‌های عزاداری، وظیفه جامعه رسانه‌ای را در محرم امسال سنگین‌تر کرده است.

پاسداشت قیام عظیم کربلا و عزاداری برای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تعطیل‌بردار نیست چرا که این ایمان و عشق حسینی در جان دلدادگان فرهنگ عاشورا خانه دارد لذا آحاد عزاداران و شیعیان ضمن توجه حداکثری به دستورالعمل‌های بهداشتی طبق توصیه حکیمانه رهبر معظم انقلاب و تاکیدات مراجع عظام تقلید و علمای اعلام، اقامه عزا را تعطیل نمی‌کنند و بخش مهمی از این امر معطوف به رسانه‌های جمعی و اجتماعی است.
نهضت عاشورا والاترین پیام آزادگی در تاریخ بشری است و آیین‌های پرشور عزاداری، بهترین رسانه برای نشر و زنده نگهداشتن این پیام شعورآفرین و انسان‌ساز بوده‌اند و هستند.
رسانه و اهالی آن رسالتی زینبی برای رسوا کردن طاغوت و دفاع از مظلومان و مستضعفان را رقم می‌زند، از تب و عشقی که در جامعه رسانه‌ای اعم از مکتوب، برخط، دیداری و شنیداری استان نسبت به ارزش‌های دینی به ویژه ارادت به حضرت سیدالشهدا (ع) سراغ داریم اطمینان داریم در این ایام هر رسانه به نوبه خود یک حسینیه خواهد بود.

از اهالی رسانه استان تقاضا داریم ضمن فضاسازی محیطی دفاتر رسانه‌های گلستان با نصب پرچم بر سر درها و سیاهپوش شدن دیوارها با افزودن نمادهای ایام عزاداری اباعبدالله (ع) به آرم و لوگوی رسانه‌ها به استقبال دهه اول محرم بروند و فعالان فضای مجازی از نشر محتواهای عاشورایی در صفحات خود دریغ نکنند.

اهالی رسانه استان پرشور و شعورتر از سال‌های گذشته رسالت خود برای ارتقای معرفت حسینی در آحاد مخاطبان را با تولید و انتشار محتوای خبری و تبیینی در قالب سوگواره #ما_ملت_امام_حسینیم شامل سه محور اصلی فضاسازی محیطی، آیین‌های عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نذورات و احسان در قالب «کمک مومنانه» ایفا خواهند کرد.

برخی شیطنت‌ها برای شبهه‌افکنی و بازنمایی وارونه از واقعیت‌هاست لذا اهالی رسانه با ثبت جلوه‌های زیبای عاشقی آحاد عزاداران حسینی و کشیدن این عشق توام با عقلانیت و معنویت به رخ جهانیان، خط تحریف را شکسته و جلوه‌های بی‌شماری از زیبایی‌های فرهنگ حسینی را به نمایش گذاشته و تلاش‌های مغرضانه برای به حواشی بردن این حماسه را با شکست مواجه خواهند کرد.

یادداشت میثم قرایی

متاسفانه بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید رویکرد سیاسی دانشگاه فرهنگیان گلستان با آمدن یک سیاسی تندرو شدت گرفت به طوری که روزی نبود صدای حاشیه ای از این دانشگاه بیرون نیاید و جالب اینجا بود که بیشترین حواشی نسبت به سایر دانشگاه های استان از این دانشگاه که ذاتا باید آرامتر و فرهنگی تر باشد بیرون می آمد.


 به گزارش کلاس بیست؛ دانشگاه فرهنگیان به عنوان کانون تولید علم و دانش و تجربه آموزی معلمان این مملکت که باید فرزندان این مرز و بوم را آمورش و پرورش دهند ، همواره مورد اهمیت بوده و هست.

متاسفانه بعد از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید در سال ۹۲ رویکرد سیاسی دانشگاه فرهنگیان گلستان با آمدن مسعودی که یک سیاسی تندرو بود ، شدت گرفت.

روزی نبود که صدای حاشیه ای از این دانشگاه بیرون نیاید و جالب اینجا بود که در حضور دانشگاه هایی چون منابع طبیعی گرگان ، جامع گلستان ، دانشگاه ازاد و پیام نور ، بیشترین حواشی از دانشگاه فرهنگیان که ذاتا باید آرامتر و فرهنگی تر باشد بیرون می آمد.

کار بجایی رسید که در مناظره قدیری ابیانه و صادق زیباکلام درگیری لفظی مسئول وقت حراست دانشگاه فرهنگیان یعنی محمدرضا مازندرانی و قدیری ابیانه باعث شد تا مهمان تهرانی یک سیلی توی گوش مسول حراست بیندازد، مازندرانی بعد از این درگیری و پیگیری های ابیانه از تهران، از دانشگاه فرهنگیان به جایی دیگر تبعید شد .

اما دست سیاست باز او را به دانشگاه فرهنگیان برگرداند و در حالیکه دانشگاه خسته از سیاسی کاری مسعودی می توانست نفسی چاق کند اما آمدن مازندرانی سیاسی کار، دوباره امیدها را نامید کرد.

اگر مسعودی سیاسی کاری می کرد خودش تنها بود اما مازندرانی حزب را به درون دانشگاه فرهنگیان آورد ، او چهره های شاخص اصلاح طلب تندرو چون امید شهریاری ، احمدی نصرابادی ،فریدون مردانی را در این دانشگاه پست داد.

این دانشگاه در انتخابات مجلس پاتوق سیاسیون چپ و پشتیبان اصلی شیخ احمد مازنی شده بود و آشپزخانه این دانشگاه دربست در اختیار این جریان بود و حتی از برخی دانشجویان جهت چسباندن پوستر و نصب بنر در امر تبلیغات استفاده می شد.

در این سالها چهره های انقلابی و اساتید مجرب و دلسوز از دانشگاه فرهنگیان حذف شدند که ولی الله شهابی یکی از آنها بود ، وی که روزنامه نگار و مشاور خانواده می باشد سالها در آموزش و پرورش به مردم استان و مکتب اسلام خدمت کرد اما جریان سیاسی چپ با تسخیر این دانشگاه او را کنار گذاشت.

حال منتظر ایفای نقش اساسی استاندار هستیم که با رفتن مازندرانی یک رییس بی نقص و بدور از سیاست برای این دانشگاه انتخاب کند ، اقای حق شناس ، این دانشگاه یک چهره علمی و دانشگاهی می خواهد تا بتواند بر آن مدیریت تحول زا و امیدآفرین داشتن باشد.

گفته می شود علی اکبر قندهاری که مسول حراست این دانشگاه می باشد و از طرف اتحادیه انجمن های اسلامی حمایت می شود یکی از گزینه های ریاست این دانشگاه است .

مجمع فرهنگیان استان نیز که حزبی سیاسی است از نصرالله کشیری رییس سابق آموزش و پرورش گرگان و محمد جواد زنگانه حمایت می کند.

البته در این بین نمایندگان استان نیز گزینه هایی دارند که گفته شده موسی کیخا توسط نماینده علی اباد کتول و ایوب منصوری رضی توسط امانقلیچ شادمهر حمایت می شوند، هر چند از نوید ثنایی و طیبه تجری هم به عنوان گزینه ریاست دانشگاه نام می برند.

حال یک ماهی است که این دانشگاه مهم و محوری رییس ندارد ، خانواده ها برای ثبت نام به این دانشگاه مراجعه می کنند اما کسی نیست پاسخ آنها را بدهد ، زمان مصاحبه نیروهای جدید است و این می طلبد استاندار تر چه زودتر فکری برای این دانشگاه بی رییس بکند.

منبع: گلستان ما

انتهای پیام/

انشار خبری از زبان سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر ارائه ترجمۀ غلط از cft به مجلس در رسانه ها و موجی که با هشتک تقلب ظریف در شبکه های مجازی به راه افتاده است، قطعا انفعال نمایندگان را بر نمی تابد.

 

کلیه حقوق محفوظ است، استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.   

طراحی و تولید: "برهان گرافیک"